Coraz częściej kupujemy mieszkania na wynajem.

Jak wynika z najnowszego raportu „Property Index 2017” firmy doradczej Deloitte, która badała rynek mieszkaniowy i deweloperski w największych miastach Europy, Polska znajduje się w grupie państw, w których inwestuje się w mieszkania na wynajem. Co prawda daleko nam jeszcze do rynku niemieckiego bądź francuskiego, gdzie współczynnik wynajmowanych mieszkań wynosi odpowiednio 54,3% czy 25,3%, a w Polsce 15,3%. Jednak na przestrzeni ostatnich 5 lat wynik ten w Polsce się podwoił, więc śmiało można mówić o ekspansji inwestycji w rynek mieszkań pod wynajem.

architecture-1536566_640

Jak wynika z raportu zmieniają się w Polsce preferencje mieszkaniowe, i Polacy coraz częściej korzystają z wynajmu mieszkania niż zakupu własnego. Spowodowane to jest zwiększoną niechęcia do kredytów hipotecznych, oraz zwiększeniem limitu wkładu własnego do 20%.

Inwestycje w nieruchomości stały się w Polsce popularne z powodu niskich stóp procentowych na standardowych lokatach bankowych. Obecnie na wynajmie mieszkania można zarobić trzy razy więcej w porównaniu z lokatą bankową.

at-home-768888_640