Gdzie wykorzystywane jest srebro?

 

Srebro jest metalem szlachetnym, przez wieki było niemalże tak samo popularne jak złoto. Jednak z czasem zaczęto skupiać się głównie na złocie, natomiast srebro odeszło od łask. Co było przyczyną takiego stanu rzeczy? Dlaczego w www.mennicaskarbowa.pl cena srebra jest znacznie niższa niż złota? W tym artykule skupię się na odpowiedzi na pytanie co wpływa na ceny srebra.

 

Srebro jako inwestycja

 

Srebro jest znacznie mniej popularne jako inwestycja. Powód jest prosty kilogram złota kosztuje około 150000zł, natomiast srebra około 2000zł. Cena srebra jest niższa, więc chcąc ulokować w tym kruszcu większy kapitał nie wystarczy zwykły sejf, potrzebny jest niemalże skarbiec (75 kilogramów srebra jest warte mniej więcej tyle co kilogram złota).

 

Cena srebra również zależy bardziej od tego w jakim stanie znajduje się gospodarka. Niektóre osoby twierdzą, że cena srebra pójdzie w najbliższym czasie mocno do góry. Ja takie głosy słyszę od 2010 roku i jeżeli spojrzy się na wykres historyczny, to cena srebra idzie od tamtej pory raczej w dół niż w górę.

 

Od początku 2016 roku zaczęła wzrastać, co jest dobrą informacją, ponieważ świadczy pozytywnie o gospodarce światowej. Natomiast cena srebra sprawia, że jest ono znacznie bardziej korzystne jako inwestycja dla osób mniej zamożnych. Nie muszą oni kupować w niekorzystnej cenie np. 1 grama złota, zamiast tego mogą kupić kilka uncji srebra. Jest to znacznie bardziej opłacalny zakup.