Kariera jako tłumacz niemieckiego, czy angielskiego?

Praca jako tłumacz języka niemieckiego, lub angielskiego wydaje się być bardzo pociągająca. Wystarczy zerknąć na http://interpreti.pl/tlumacz-przysiegly by przekonać się jak drogie są usługi profesjonalnych tłumaczy niemieckiego. Jednocześnie wiele osób bardziej interesuje się znacznie popularniejszym językiem, którym jest angielski. Czy tutaj można również sporo zarobić?

71934863(30)
Praca jako tłumacz języka niemieckiego wydaje się być bardzo pociągająca.

Przyjrzymy się tabeli:

Tekst do przetłumaczenia Język niemiecki Język angielski
Krótka instrukcja obsługi (ok. 10000 znaków) Ok. 200 zł ok. 120 zł
Długa instrukcja obsługi (ok. 100000 znaków) ok. 2000 zł ok. 1100 zł
Dokument z obcego kraju Ok. 40 zł Ok. 25-30zł
Tłumaczenie dokumentu (ok. 3000 znaków) na język obcy ok. 70 zł ok. 50 zł
Tłumaczenie ustne 80-100 zł za godzinę ok. 60 zł za godzinę

Jak widać tłumacz języka niemieckiego zarabia znacznie więcej. Dlaczego tak się dzieje? Z prostego powodu – język niemiecki jest znacznie mniej popularny, ponadto jest też trudniejszy do nauczenia. To wszystko sprawia, że tłumaczy niemieckiego jest mniej, a to przekłada się na wyższe stawki, które znajdziesz w ich usługach.

Bardzo często tłumacz języka niemieckiego nie musi walczyć cenowo. A jeżeli mówimy o tłumaczach angielskiego to jak najbardziej takie wojny cenowe mają miejsce. Oczywiście to czy zostać tłumaczem niemieckiego, czy angielskiego zależy od Ciebie, twoich zdolności językowych. Jednocześnie w mniej popularnym języku masz większe szanse na zarabianie większych pieniędzy.