Nowy modny zawód – coaching. Studia pozwolą ci go zdobyć

 

Co to jest coaching? Pod tym modnym angielskim terminem kryje się coś, co możemy określić po polsku jako rozwój osobisty pod opieką wyspecjalizowanego w tym trenera, który udziela wsparcia. Tez chcesz się tym zajmować i interesującą perspektywą zawodową wydaje ci się coaching? – Studia pomogą ci zdobyć niezbędne kwalifikacje – mówią wykładowcy www.wszechnica.uj.pl/pl/coach/szkola_coachow_the_art_and_scien/ , którzy zajmują się właśnie kształceniem przyszłych Czachów i trenerów.

 

Coaching – studia

Studia w zakresie coachingu to kierunek, który obejmuje elementy psychologii, socjologii, marketingu i innych dziedzin, są to więc studia interdyscyplinarne. W procesie kształcenia przyszłych trenerów niezwykle istotne jest skoncentrowanie się na zajęciach praktycznych, dlatego studia z zakresu coachingu w dużej mierze opierają się na formule warsztatów, sesji i prezentacji.

 

21212119998(1)
Studia w zakresie coachingu to kierunek, który obejmuje elementy psychologii.

 

Coaching – studia dają niezbędne kwalifikacje

W Polsce zawód coacha nie jest w żaden sposób regulowany. W przeciwieństwie więc do zawodu np. lekarza, każdy może nazywać się coachem, choćby ukończył tylko zawodówkę mechaniczną. Nie oznacza to jednak, że każdy może być dobry w coachingu. Studia dają ku temu niezbędne kwalifikacje. Nie bez znaczenia jest też fakt otrzymania dyplomu potwierdzającego nabyte umiejętności. Dyplomy oraz certyfikaty ze szkoleń to bardzo ważny wyznacznik dla klientów, którzy szukają dobrego coacha. W zalewie ekspertów od coachingu warto więc wyróżnić się w ten sposób, by wyrobić sobie dobrą markę na rynku trenerów.

 

Na studiach z zakresu coachingu pozyskasz też niezbędne informacje o tym, jak założyć własną praktykę coachingowa, możesz też liczyć na porady ekspertów dotyczące budowania swojej pozycji i autorytetu na rynku, między innymi poprzez współpracę z mediami.