Program obsługujący kadry i płace. Zobacz jak wiele możesz zyskać

Kadry i place – szkolenia z obsługi oprogramowania.

Program kadry i płace jest bardzo ważnym narzędziem, które wspiera pracę działu kadrowego, automatyzuje większość działań, dzięki czemu znacznie skraca czas pracy specjalistów. Na stronie Lefthand przedstawione są różne oprogramowania księgowe, w tym również program kadry i płace. Program ten jest przydatny w każdej organizacji jak w biurze rachunkowym, tak i w organizacji pozarządowej. Jednak nie w każdej organizacji są pracownicy, którzy bez żadnego problemu mogą opanować oprogramowania kadry i płace. Dlatego na rynku coraz częściej się pojawiają szkolenia wprowadzające.

Korzystać z usług szkoleniowych najlepiej w tej firmie, która sprzedaje konkretne oprogramowanie, dlatego że interfejs kadr i płac oraz niektóre funkcji mogą znacznie się odróżniać. Szkolenia mogą być dodatkowe płatne lub darmowe dla klientów danej organizacji. Po ukończeniu szkoleń każdy uczestnik będzie przygotowany do pracy z oprogramowaniem oraz zdobędzie odpowiedzi na najważniejsze pytania. Dzięki kadrom i płacom możemy prowadzić ewidencję czasu pracy zatrudnionych na danym przedsiębiorstwie osób, kontrolować ich wypłaty, premii oraz sposób rozliczenia się z urzędem skarbowym. Program jest niezbędny w każdej organizacji, gdzie są zatrudnieni pracownicy.

Do czego służy program kadry i płace?

Program kadry i płace jest dziś niezastąpiony praktycznie w każdej firmie. Specjaliści tworzący oprogramowanie księgowe, twierdzą, że ma on niezbędne do prowadzenia firmy funkcji, takie jak:
możliwość tworzenia dowolnych rozliczeń typu: listy płac, świadczenia, umowy o dzieło i zlecenia, potrącenia, rozliczenie pracowników, w tym tych, którzy zostali oddelegowani do pracy za granicą, absencję oraz udział w radach nadzorczych;
prowadzenie kartotek osobowych, przechowywanie wszystkich danych pracowników;
kadry i płace pomagają przygotować wydruki deklaracji podatkowych oraz wysłać elektroniczną formę deklaracji do urzędu skarbowego;
przy pomocy kadr i płac możemy również wygenerować umowy, dokumenty oraz raporty;
program kadry i płace przewiduje duże możliwości konfiguracji oprogramowania w zależności od branży, w której jest używany.
Bez kadr i płac dziś ciężko sobie wyobrazić jakąkolwiek organizację, jeżeli są tam zatrudnieni pracownicy. Ewidencja czasu pracy, wypłaty, ewidencja urlopów oraz zwolnień lekarskich to wszystko generuje wiele dokumentów, które przechowywać w sposób tradycyjny jest bardzo trudne. Automatyzacja pracy działu kadrowego oraz księgowego sprawia, że pewne procesy są maksymalnie przyspieszone oraz błędy praktycznie są wyeliminowane.

Kadry i płace – jak wybrać dobre oprogramowanie?

Wybierając oprogramowanie kadry i płace dla swojej firmy, powinniśmy zadbać przede wszystkim o to, żeby program był ułatwieniem w pracy kadrowych i księgowych, a nie stwarzał kolejnych problemów, z którymi muszą sobie radzić.

Na stronie firmy tworzącej program znajdziemy wiele przydatnych informacji, dotyczących tego, jak program kadry i płace powinien wyglądać i jakie wymagania swoich użytkowników powinien spełnić. Warto zwrócić uwagę na wiele różnych aspektów, dotyczących kadr i płac.

Na przykład, jak dawno oprogramowanie jest na rynku i jak dużo użytkowników z niego korzysta. Dlaczego jest to takie istotne? Im dłużej program kadry i płace jest na rynku oraz im więcej użytkowników z różnych branż z niego korzysta, tym więcej informacji zwrotnej otrzymuje producent, tym więcej błędów jest zgłaszanych przez użytkowników i naprawianych przez producenta.

Warto również sprawdzić, użytkownicy z jakiej branży najczęściej korzystają z kadr i płac wybranych przez ciebie. Pamiętajmy też o tym, by sprawdzić, czy program kadrowo-płacowy jest łatwy w obsłudze i ma przyjazny interfejs tak, że każdy specjalista z łatwością się odnajdzie w tym oprogramowaniu. Oczywiście należy sprawdzić opinie klientów, które wcześniej się zapoznały z wybranym oprogramowaniem i zwrócić uwagę na wspominane przez nich wady i zalety.

Online program kadry i płace.

Dziś niemal wszystkie oprogramowania są dostępne w wersji online, nie jest wyjątkiem również oprogramowanie kadry i płace, które znajdziesz na stronie programu. Oprogramowanie online daje możliwość skorzystać z niego z dowolnego urządzenia – komputera, tableta lub nawet telefonu komórkowego. Online program kadry i płace pozwala w sposób prosty generować umowy o pracę, wyliczać listy płac i wysyłać deklaracji na strony Ministerstwa Finansów oraz ZUS. Dzięki kadrom i płacom w jednym miejscu wygenerujesz dokumenty elektroniczne, stworzysz odpowiednie zadania oraz będziesz mógł monitorować terminy wykonania zadań.

Największym atutem systemu kadry i płace online jest niski koszt użytkowania oprogramowania, wydatki rzędy 15 zł miesięcznie są przestępny dla każdej organizacji. Program kadrowo-płacowy daje możliwość prostego wyliczania podatków i ubezpieczeń (system samodzielnie w tle wylicza zobowiązania ubezpieczeniowe oraz podatkowe od naliczanych pracownikom wypłat i kontroluje ich realizację. Program kadry i place online jest zawsze aktualny, a znaczy zgodny z przepisami dotyczącymi rachunkowości. Program kadrowo-płacowy online również może stwarzać archiwum i przechowywać wszystkie dane osobowe pracowników zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych.

Program kadry i płace – najważniejsze funkcje oprogramowania.

Program kadry i płace jest niezbędnym elementem systemu zarządzania przedsiębiorstwem. Firma tworząca „Pełną Księgowość” proponuje najlepszy program kadrowo-płacowy dostępny na polskim rynku, z którego ponad 11 lat korzystają użytkownicy z różnych branż. Dobry program kadry i płace umożliwia szybkie i dokładne wyliczanie listy płac zatrudnionych w firmie pracowników, pomaga przygotować przejrzyste i konkretne wydruki dokumentów, które są związane z kadrami i płacami.

Gromadzenie wszystkich danych pracowników jest procesem bardzo pracochłonnym oraz skomplikowanym, jednak program kadry i płace pozwala maksymalnie zautomatyzować pracę specjalistów działu kadrowego. Program kadrowo-płacowy pozwala generować oraz wysyłać do urzędu skarbowego deklaracji PIT-11. Program kadrowo-płacowy pozwala prowadzić kartotekę danych osobowych oraz kalendarzy grupowych i indywidualnych, prowadzić ewidencję czasu pracy każdego z pracowników, kontrolować urlop oraz obliczać staż pracy, co znacznie ułatwia zarządzanie dużym przedsiębiorstwem. Dobry program kadrowo-płacowy jest zawsze zgodny z aktualnymi przepisami, co gwarantuje użytkownikowi bezpieczeństwo finansowe w sprawach rozliczenia się podatkowego.

     Ze względu na skomplikowany system podatkowy i prawny coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z usług biur rachunkowych w celu obsługi kadr i płac w firmie.
„Pełna Księgowość” to program, który może wspomóc pracowników w tym zakresie i usprawnić pracę i funkcjonowanie firmy.

A ponadto, korzystanie z niego redukuje koszty związane z zapłatą pracownikom zarządzającym kadrami i płacami. Zamiast tego wystarczy zapłacić za wdrożenie programu w komputerach i szkolenie z jego obsługi. Na korzystanie z programu decyduje się coraz więcej firm, ponieważ spełnia swoją rolę, a co więcej współpracuje z programem Płatnik i e-deklaracjami podatkowymi.

Kadry i płace – programy księgowe i koszty z nimi związane:

– do 5 zatrudnionych pracowników: 370zł, aktualizacja: 185zł,

– do 10 zatrudnionych pracowników: 615zł, aktualizacja: 308zł,

– do 20 zatrudnionych pracowników: 860zł, aktualizacja: 430zł,

– do 30 zatrudnionych pracowników: 985zł, aktualizacja 490zł,

– do 50 zatrudnionych pracowników: 1350zł, aktualizacja 675zł,

– do 100 zatrudnionych pracowników: do 2100zł, aktualizacja 1045zł,

– 8h szkolenie podstawowe w zakresie obsługi dla maksymalnie 2 osób 3075zł,

– 8h szkolenie zaawansowane z indywidualnym programem dla maksymalnie 2 osób 3940zł,

– wynagrodzenie dla osoby zarządzającej programem.