Rozwój kompetencji miękkich

 

Kursy dla bezrobotnych pomagają osobom, które nie mogą znaleźć pracy rozwinąć wiedzę i umiejętności potrzebne do tego, żeby zdobyć lepszą pracę. W ofercie firmy http://www.trigger.edu.pl/kursy-masazu/kursy-dla-bezrobotnych/ znajdziesz różne kursy dla bezrobotnych. Jednak w tym wpisie skupię się na czymś innym, a mianowicie na rozwoju kompetencji miękkich.

 

1329365(17)

 

Po co Ci kompetencje miękkie?

Powód jest bardzo prosty – technicznych rzeczy związanych z zawodem może nauczyć się każdy. I w tym pomagają oczywiście kursy dla bezrobotnych. Oczywiście trzeba zrobić taki kurs, żeby móc wykonywać konkretny zawód. Ciężko jest być np. księgowym bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

 

Jednak gdy o jedno stanowisko walczą dwie osoby z tymi samymi kompetencjami to pracę zdobędzie ta, która posiada lepiej rozwinięte tak zwane umiejętności miękkie, czyli:

  • Jest bardziej pewna siebie
  • Potrafi lepiej się zaprezentować
  • Potrafi lepiej się wypowiadać

 

1329365(22)
Dodatkowo o sukcesie w pracy nie decydują tylko twoje umiejętności, które zdobędziesz na kursie dla bezrobotnych, ale również umiejętności miękkie takie jak np. zarządzanie czasem, albo efektywność. Dzisiaj wiedza z zawodu, który wykonujesz to zbyt mało, żeby osiągnąć sukces.

 

 

 

 

Oczywiście znajdziesz pracę, jednak jeżeli celujesz wyżej, to potrzebujesz pracować nad sobą właśnie w ten sposób. A dzięki takiej pracy nie tylko zwiększasz swoje szanse na sukces, ale również na znalezienie odpowiedniej pracy po tym jak ukończysz kurs dla bezrobotnych. Dlatego też zachęcam Cię do tego, byś nie kończył swojego rozwoju na kursie dla bezrobotnych.

 

Mężczyzna podpisujący dokumenty z danymi podczas kursu dla bezrobotnych.1329365(25)
Mężczyzna podpisujący dokumenty podczas kursu dla bezrobotnych.